Уряд на чолі з партією «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» і прем’єр-міністром Бойком Борисовим зайняв скептичну позицію щодо нафтопроводу, вказавши на недостатню його прибутковість для країни.
Для реалізації цього проекту в лютому 2008 року була зареєстрована компанія Transbalkan Pipeline – 51% капіталу компанії належить Росії, а 49% ділять порівну Болгарія і Греція. Однією з умов його експлуатації була доставка танкерами по Чорному морю російської нафти для завантаження у нафтопровід і подальшого транспортування її до Греції.
Симеон Дянков заявив, що Болгарія готова відмовитися від своєї частки внеску в проект, яка становить $8,2 мільярда.
Рішення Болгарії розцінюють як сильний удар по всьому проекту трансбалканського нафтопроводу.
Як повідомлялось, у жовтні Туреччина заявила, що не буде продовжувати угоду з Росією на постачання природного газу по "західному маршруту" – через Україну, Румунію і Болгарію.
На сьогодні Туреччина отримує газ за двома напрямками: по "західному маршруту" через Україну і Болгарію, а також по газопроводу "Блакитний потік", труби якого прокладені по дну Чорного моря, прямо з Росії.
Торік Туреччина імпортувала близько 18 мільярдів кубометрів газу з Росії. Це приблизно 60% від загального обсягу споживання газу в цій країні.
При цьому, Москва залежить від Анкари в одному з найважливіших енергетичних проектів – будівництво газопроводу South Stream.