У бюджеті суттєво зменшена витратна частина, окрім того, документ вплине на збільшення податків у країні – таким чином, очікується, Греція зможе скоротити свої величезні борги і почати вихід із рецесії.
Дефіцит бюджету передбачається в 5,4% ВВП за умови реалізації програми обміну грецьких державних облігацій з дисконтом в 50%, як це передбачено згідно з рішеннями ЄС. Якщо програма не буде втілена в життя, дефіцит повинен скласти 6,7% ВВП.
На 2011 рік запланований бюджетний дефіцит у 9% ВВП.
Прем'єр-міністр Лукас Пападімос назвав завдання бюджету «амбітними», але в той же час відповідними прогнозам міжнародних організацій щодо розвитку грецької економіки. За його словами, бюджет балансує скорочення витрат і зростання доходів – 5 мільярдів євро проти 4,5 мільярдів євро відповідно.
«Буде відновлено міжнародну довіру до країни і створені суттєві передумови для подолання кризи і порятунку економіки», – сказав Пападімос.
За його словами, зусилля зі стабілізації будуть «багаторічними».
За його словами, економічні труднощі будуть супроводжувати Грецію ще протягом як мінімум десятиліття.
«Це не буря, яка скоро пройде – вона затримається», – уточнив прем'єр.
Нині фінансова система Греції – країна єврозони – фактично функціонує на кошти з багатомільярдної міжнародної фінансової допомоги.
Євросоюз нині працює над пошуком оптимального для всіх країн-членів єврозони способу порятунку євро від краху.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд схвалив у понеділок, 5 грудня, виділення Греції позики у розмірі 2,2 млрд євро в рамках спільного пакета допомоги МВФ і ЄС для порятунку Афін від банкрутства.
Як повідомлялося, до кінця вересня грецький борг зріс до € 360 млрд, що складає 165% ВВП.
20 жовтня парламент Греції проголосував за нові скорочення зарплат і пенсій в обмін на обіцяний транш міжнародних кредитів ЄС і МВФ. Голосування в парламенті спровокувало масові демонстрації в Афінах і багатьох інших містах Греції. У результаті зіткнень протестувальників в центрі грецької столиці загинула одна людина.