У відеозверненні у зв'язку з його запуском держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що головне завдання «віртуального посольства» – сприяти налагодженню діалогу між громадянами США та Ірану.
Реальне посольство США закрили після ісламської революції в Ірані та захоплення радикальними ісламістами 52 американців, які містилися в будівлі посольства 444 дні – з листопада 1979-го по січень 1981 року.
Після цього американське диппредставництво в Ірані було закрито, дипломатичні відносини між двома країнами – розірвані.
Можливість відкриття «віртуального посольства» Клінтон анонсувала ще у жовтні.
Як повідомлялось, нещодавно в Ірані заговорили про можливість скасування інституту президентства. Старт дискусії дав керівник і верховний лідер країни аятола Алі Хаменеї, який заявив, що «якщо коли-небудь, можливо, у віддаленій перспективі, ми дійдемо висновку, що парламентський лад кращий для формування виконавчої влади, проблем зі зміною чинної нині системи немає».
Водночас влада Ірану закрила два видання, де з’явилися статті з критикою на адресу президента Махмуда Ахмадінеджада. Заборону пов’язують із наближенням парламентських виборів, які відбудуться в Ірані у березні 2012 року.
З виборами також пов’язують ініціативу аятолли Хаменеї випустити на волю 100 в’язнів. Зльнення в’язнів – остання спроба Ірану послабити напружену політичну атмосферу в країні перед парламентськими виборами.
До цього влада Ірану ввела цензуру для низки веб-сайтів провідних світових ЗМІ. Загалом, нині в Ірані «фільтрується» понад 5 млн сайтів.
Нагадаємо, за даними звіту правозахисної організації Freedom House щодо рівня свободи слова в інтернеті, Іран увійшов до категорії «невільних» країн.