"Згадані українські компанії лише розробляють спецтехніку, одержавши відповідні ліцензії, але не використовують її. Це компетенція тільки СБУ, МВС і інших правоохоронних відомств, які застосовують такі засоби в рамках оперативно-розшукових і кримінальних справ винятково за рішенням суду", – заявила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.
У компаніях також заперечують причетність до незаконного стеження.
"Один з напрямків діяльності нашого держпідприємства – дослідження, розробка, створення й продаж засобів для негласного знімання інформації", – говорить директор "Дельти" Олександр Ковтанюк.
"Ми займаємося цим не одне десятиліття. Маємо й ліцензію СБУ, як і десятки інших організацій. Але з подачі WikiLeaks нас обвинуватили в стеженні за українцями! Це ахінея", – сказав він.
У той же час один зі співробітників СБУ впевнений, що диму без вогню не буває: "Я б не став критично ставитися до інформації WikiLeaks. Виключення із правил можуть бути. Але що відбувається насправді, знає дуже вузьке коло посвячених".
Нагадаємо, днями сайт WikiLeaks оприлюднив компанії у 25 країнах, які пропонують технологічні рішення для ведення спостереження за людьми через телефонні переговори, інтернет-з'єднання та смс. Серед них – дві українські компанії.