На екстреному засіданні Ради ООН із прав людини щодо ситуації в Сирії за резолюцію проголосували 37 членів Ради з 47-ми, шість країн утрималися, ще чотири (Китай, Куба, Росія та Еквадор) проголосували проти.
Резолюція закликає владу Сирії «здійснити план дій Ліги арабських держав у повному обсязі і без подальших зволікань».
Члени Ради рекомендують основним органам ООН у терміновому порядку розглянути документ і вжити належних кроків.
Посол Сирії в ООН Файсал Хаббаз Хамуї гнівно відреагував на цю заяву, заявивши, що «резолюції тільки підливають масла в вогонь».
«Сирійська проблема може бути вирішена тільки сирійцями. Можливо тільки внутрішнє, національне рішення», – сказав посол Сирії, нагадавши про демократичні реформи, обіцяні в наступному році.
Раніше в Женеві глава Відомства Наві Піллей заявила, що ситуацію в Сирії має розглядати Міжнародний кримінальний суд.
За останніми підрахунками, які навела Піллей, з березня у країні загинуло понад 4 тисячі людей, у тому числі – 307 дітей. 14 тисяч, за цими даними, заарештовані.
Сирія, за словами Наві Піллей, перебуває на порозі громадянської війни.
Нагадаємо, у Сирії тривають антиурядові протести, які почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони.
Раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.
Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.
Санкції США та Європейського Союзу проти Сирії все більше загострюють економічну ситуацію в країні. Зокрема, аборона на імпорт нафти, накладена США ще в серпні, а ЄС у вересні, коштує Сирії $400 млн щомісяця. Скорочення валютних резервів, яке було оцінено в $18млрд, надзвичайно ускладнює міжнародну торгівлю для країни. Банк Саудівської Аравії The Banque Saudi Fransi оголосив, що він продає 27% своїх активів в сирійських банках. Обсяги міжнародних інвестицій значно скоротились. А міжнародні кредитні картки більше не працюють в державі.
Читайте також: Усі проти Башара Асада