«Поки ми не можемо прогнозувати у часових рамках», – зазначив у коментарі Тижню речник МЗС Олександр Дикусаров.
За його словами, це залежить від внутрішньополітичної ситуації у Лівії, зокрема, «від уряду і від того, хто буде уповноважений (яка структура, яка державна установа) за проведення перевірок, розслідування, у тому числі того, що стосується перебування наших громадян на території цієї країни».
Дикусаров зазначив, що зараз триває пошук тих рішень, які могли б сприяти поверненню наших громадян на батьківщину. «Для нас результат конкретний є єдиний – це звільнення з-під арешту наших громадян і повернення їх додому. Тому ця робота ведеться і буде вестись надалі», – заявив він.
Речник МЗС пояснює, що переговори ускладнюються тим, що українці перебувають під домашнім арештом в районах, які контролюються революційними бригадами. «Ці революційні бригади не підконтрольні поки що новому уряду, не прийнято відповідних рішень», – пояснив він.
Дикусаров наголосив, що Україна веде переговори і з представниками нового уряду, і з представниками цих революційних бригад, «але вони знаходяться у підвішеному стані».
Він пояснює, що в Лівії поки йде процес структуризації і організації. Переговори залишаються важкими.
Також Дикусаров зазначив, що Україна активно співпрацює з партнерами в різних країнах світу, які також уважно слідкують за ситуацією в Лівії, і які обізнані із затриманням українських громадян.
Нагадаємо, із кінця серпня у Лівії під домашнім арештом перебуває 22 українців. Їх затримали за підозрою у військовому пособництві колишньому лідеру Джамахірії Муаммару Каддафі. Однак, як повідомляв МЗС, вони прибули для роботи на об’єктах нафтової промисловості.
Раніше речник МЗС повідомляв, що під арештом у Лівії перебуває близько 5 тисяч громадян інших країн.