Археологи попереджають про можливу втрату залишків фундаменту Десятинної церкви

28 Листопада 2011, 20:58

«Якщо найближчими днями ми нічого не зробимо, а у нас на порозі зима, ми втратимо цю цінну пам’ятку», – наголосив він.

Петро Толочко нагадав, що археологічні роботи на залишках фундаменту Десятинної церкви тривають вже понад 5 років. Але якщо раніше на залишках фундаменту стояв павільйон, то у 2010 році він зруйнувався, і нині вони повністю відкриті для дії атмосферних опадів.

Заступник директора Інституту археології НАНУ, начальник архітектурно-археологічної експедиції Гліб Івакін зазначив, що у бюджеті Києва було передбачено 20 мільйонів гривень на проведення робіт, пов’язаних із дослідженням і консервацією фундаменту Десятинної церкви. Водночас архітектурно-археологічна експедиція, за його словами, цих грошей не отримала.

Івакін також наголосив, що досі залишається невирішеним питання єдиного замовника робіт, що стосуються Десятинної церкви. Такий замовник має забезпечувати організаційне виконання комплексу робіт – археологічних досліджень, музеєфікації, а також вирішення подальшої долі цієї пам’ятки.

Раніше голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов запевнив, що роботи з консервації фундаменту Десятинної церкви в Києві виконають до кінця цього року.

Нагадаємо, у травні Київська міська державна адміністрація вибрала найкращу концепцію реставрації Десятинної церкви.

Комісія вибрала два проекти. Один проект передбачає будівництво невеликої каплиці, другий – великої середньовічної церкви. Було запропоновано об'єднатися творчим групам обох проектів для створення спільного варіанту.

Участі у відбудові Десятинної церкви вимагає УПЦ МП, УПЦ КП, а також УГКЦ.

Спілка археологів виступає проти будівництва на залишках Десятинної церкви.

На початку вересня Верховна Рада відмовилася просити Генпрокуратуру перевірити законність рішень посадових осіб органів виконавчої влади про будівництво біля залишків фундаменту Десятинної церкви в Києві, а також проведення таких робіт забудовниками.

Читайте також: Десятинний храм: святість руїн