За словами політолога, переговори можуть тривати ще до наступного літа.
«Час ще є, переговори можуть тривати аж до літа наступного року, навіть до старту виборчої кампанії. Втім, з технологічної і правової точки зору, краще це завершити не пізніше ніж навесні», – зазначив він.
Політолог стверджує, що тепер у Партії регіонів виникли певні розбіжності щодо необхідності в об’єднанні з партією Тігіпка.
«Мені здається, що в самій Партії регіонів починають думати, чи варто всіх заганяти під дах Партії регіонів. Мовляв, варто залишити й інші політичні сили, щоб можна було би йти різними колонами на вибори. Втім, як на мене, це вже суперечить новому ухваленому закону про вибори, який передбачає встановлення 5-відсоткового виборчого бар’єру. Такий показник – це вже забагато і для Тігіпка. Ще місяць тому його партія долала цей бар’єр, а зараз після різних розмов про об’єднання навряд чи їй це під силу. До речі, ці коливання у думках, чи варто об’єднуватися, чи ні, скоріше негативно впливатимуть на рейтинги. А тому треба визначатися», – вважає Фесенко.
На думку експерта, якщо Тігіпко передумає об’єднуватися з «регіоналами», то вже не поверне втрачений рейтинг.
«Навіть якщо Тігіпко не об’єднається з «регіоналами», то він нічого собі не додасть. Втрачений рейтинг він не поверне, а проблеми залишаться. Такщо тут – якщо погодився треба йти до кінця, але, можливо, домовившись про серйозні поступки з боку «старших» партнерів», – додав політолог.
Водночас, за словами Фесенка, певні протиріччя у переговорному процесі виникають через непорозуміння у самій Партії регіонів.
«Виходячи з історії взаємин Тігіпка з «регіоналами», я думаю, що це лише така тактична торгівля, тобто він хоче виторгувати собі поступки за кадровими питаннями. Думаю, що частково він цього досягне. Крім цього, розвиток цих переговорів свідчить, що Тігіпко підкоряється волі «старших товаришів» і врешті-решт йде на їх умови. Я думаю, що зараз ця торгівля мотивується і деякими «старшими товаришами» з Партії регіонів, тобто це відображення стратегічних, тактичних протиріч в самій партії і керівництві країни, зокрема, протиріч, пов’язаних з різним ставленням до кадрового оновлення уряду. Іншими словами – Тігіпком грають», – стверджує Фесенко.
«З іншого боку, Тігіпко не має свого кадрового потенціалу для роботи в уряді. Я не бачу нині в його партії людей, які були б за досвідом, статусом спроможні для рекомендації в уряді. Скоріше, йому можуть когось порадити», – уточнив він.
Фесенко прогнозує, що найбільші поступки для Тігіпка у переговорах про об'єднання можуть бути лише щодо партійних посад.
«Де можуть бути поступки – це за партійними посадами. Зокрема, Тігіпко може стати першим заступником (Партії регіонів – Ред.), а декілька його регіональних керівників зможуть зайняти посади перших заступників партійних осередків. Це можливо, але не більше», – уточнює політолог.
Фесенко також не виключає можливості переходу до Партії регіонів лише Тігіпка, втім, за його словами, у "Сильної України" без нього малі шанси на виборах.
Нагадаємо, газета "Коммерсанть-Украина" з посиланням на власні джерела повідомила, що Партія регіонів і "Сильна Україна" Сергія Тігіпка поки не наблизилися до компромісу щодо об'єднання партій. Причиною цього стало небажання керівництва Партії регіонів виконувати кадрові вимоги Тігіпка, а також негативне сприйняття нових ініціатив Тігіпка – введення податку на багатство та операції з офшорами.
Як відомо, 22 жовтня з'їзд "Сильної України" не розглядав питання про злиття з Партією регіонів і відклав це рішення на місяць.
Про приєднання "Сильної України" до Партії регіонів 16 серпня заявив прем'єр-міністр, лідер Партії регіонів Микола Азаров.