Зокрема, він зазначив, що для того, аби зберегти унікальну пам’ятку архітектури, спочатку буде виконано консервацію об’єкту, а весною розпочнуться роботи з його музеєфікації.
«Зараз головне – зберегти те, що в нас є. У цьому позиції релігійних діячів та науковців-археологів співпадають: фундамент Десятинної церкви обов’язково має бути збережений. Не можна його залишити у такому стані навіть на одну зиму. Адже ми можемо втратити фундамент першого у країні кам’яного храму», – заявив Попов.
Також паралельно з роботами із консервації необхідно працювати над розробкою проекту благоустрою території Старокиївської гори із залишками фундаменту Десятинної церкві на час проведення Євро 2012.
«Ми маємо і волю, і бажання зробити так, щоб сюди могли приходити і кияни, і гості міста», -сказав голова КМДА.
Нагадаємо, у травні Київська міська державна адміністрація вибрала найкращу концепцію реставрації Десятинної церкви.
Комісія вибрала два проекти. Один проект передбачає будівництво невеликої каплиці, другий – великої середньовічної церкви. Було запропоновано об'єднатися творчим групам обох проектів для створення спільного варіанту.
Участі у відбудові Десятинної церкви вимагає УПЦ МП, УПЦ КП, а також УГКЦ.
Спілка археологів виступає проти будівництва на залишках Десятинної церкви.
На початку вересня Верховна Рада відмовилася просити Генпрокуратуру перевірити законність рішень посадових осіб органів виконавчої влади про будівництво біля залишків фундаменту Десятинної церкви в Києві, а також проведення таких робіт забудовниками.