При цьому Литвин підкреслив, що він «проти штучної ліквідації політичних партій, але й проти штучного створення».
Як повідомляє прес-служба парламенту, він висловив сподівання, що ситуація зміниться після того, як відбудеться цивілізоване структурування суспільства, і вибори до парламенту в 2017 році вже відбуватимуться або за чисто мажоритарною системою, або за відкритими партійними списками.
«Змішана система виборів, яка закріплена у нещодавно прийнятому законі про вибори народних депутатів і за якою одна половина депутатського корпусу обирається за партійними, а інша – в мажоритарних округах, є лише напівкроком, результатом компромісу», – сказав Литвин.
Литвин бачить основу проблеми українського парламенту у відсутності в Україні достатньої кількості справжніх, «створених природнім шляхом» політичних партій.
«Дуже часто партії у нас створюються під сезон і на гроші олігархів, продаючи потім місця в своїх виборчих списках», – зауважив він, наголосивши на тому, що саме такий підхід позначається потім на якості депутатського корпусу.
Також Литвин зазначив, що пропорційна система виборів позбавляє парламент лідерської функції.
«Думаю, якби нинішній Верховній Раді довелось би брати на себе відповідальність у тій мірі, в якій взяв на себе парламент під час президентських виборів у 2004 році, вона не змогла би виявити лідерську функцію», – зазначив Литвин.
Причиною цього, вважає Литвин, є те, що діюча Верховна Рада сформована за закритими партійними списками на відміну від парламенту 2002-2006 років, склад якого обирався за змішаною системою.
Нагдаємо, Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про вибори народних депутатів" 17 листопада.
Раніше Литвин заявляв, що виборчий закон "кожен намагався приміряти на себе і під себе, і зрозуміло, що цим законом невдоволені всі".