Автори зазначають, що про кулуарні домовленості опозиціонерів із владою свідчать повідомлення оглядачів про «активні консультації щодо ухвалення законопроекту про вибори народних депутатів, які проводив перший віце-прем’єр Андрій Клюєв».
При цьому автори відкидають іншу версію причин «дружнього» голосування опозиції і більшості за законопроект про вибори – «змову великих партій проти малих». За їхніми словами, серед лідерів провідних опозиційних фракцій – досвідчені політики, і «зазначена «змова» видається надто нерівноцінним обміном з владою, щоб вони на нього пішли». «Відтак залишається версія про кулуарні домовленості лідерів і спонсорів БЮТ та Фронту змін із владою», – вважають вони.
Як зазначається у статті, «обриси домовленостей можна буде відстежити вже найближчим часом». Це виявлятиметься, приміром, у послабленні уваги контролюючих органів до певних підприємств, які пов’язують із представниками БЮТ і Фронту змін.
Також, ці політики почнуть «активну роботу» на територіях, які можуть увійти до «перспективних округів» з погляду проходження до ВР.
Крім того, можуть активізуватися «переговори між різними групами у владі та опозиції (наприклад, на лінії Ахметов – Яценюк, про що повідомлялося в ЗМІ)».
«Ідучи на такі «сепаратні» домовленості щодо персональних вигід, лідери опозиції фактично погоджуються на другорядну, підпорядковану роль і ризикують програти стратегічно», – пишуть автори.
«Така «другорядність», свідомий чи несвідомий пошук «старшого партнера», якого можна критикувати в заявах, але й фактично обслуговувати в обмін на певні тактичні блага, є давньою проблемою опозиції», – зазначають вони.
Детальніше читайте у №48 Тижня .