Арбузов нарахував вже $3 млрд економії через «паспортизацію» обміну валют

24 Листопада 2011, 09:55

За його словами, такі правила обміну валюти були введені НБУ ще 1993 року.

«Перше, що я хотів би відзначити, – вимога пред'являти паспорт при купівлі-продажу валюти не нова і придумана була не нами. НБУ всього лише зобов'язав банки виконувати норми декрету про валютне регулювання, прийнятого ще в 1993 році. По-друге, так звана паспортизація була орієнтована не на тих, хто обмінює невеликі суми, – їм приховувати і боятися нема чого, – а на тих, хто обмінює мільйони. Щодо підсумків, то до кінця листопада попит на валюту впав втричі. Ми нарешті побачили реальні обсяги купівлі валюти населенням, які виявилися набагато скромнішими від загального попиту на готівкові долари і євро. Сьогодні бізнесу купувати валюту стало важче. Так, можливо, люди стали більше працювати з гривнею, але це і було одним з наших завдань. У результаті ми заощадили понад $3 млрд золотовалютних резервів», – заявив він.

Нагадаємо, на початку жовтня Сергій Арбузов заявив, що за період дії в Україні нових правил обміну валюти зекономлено понад $0,5 млрд резерву.

Як відомо, Нацбанк постановою № 278 зобов'язав банки з 23 вересня 2011 здійснювати валютно-обмінні операції з фізичними особами на суму до 50 тис. грн при пред'явленні документа, що посвідчує особу.

При проведенні операцій понад зазначеної суми працівник банку також повинен зафіксувати серію і номер паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, який його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи (за наявності).

Зазначимо, що цю постанову Нацбанку, якою валюто-обмінні операції здійснюються лише за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу, вже оскаржено в Окружному адміністративному суді Києва.