Він зазначив, що для покриття витрат на утримання підприємствами Держлісресурсів плантацій новорічних ялинок і забезпечення 5% рентабельності своєї діяльності цього року середня вартість реалізації ялинок становитиме 50-52 гривні за штуку.
Вартість буде залежати від регіону походження хвойного дерева, а також від його сорту, якості та величини.
"На ялинкових базарах підприємці вже самі будуть ставити свої ціни, які вони вважають потрібними відповідно до ринкових умов", – підкреслив він.
При цьому Сивець не зміг спрогнозувати, з якою націнкою можуть продаватися ялинки на новорічних ярмарках. Він зазначив, що, приміром, на ринках Києва ялинки традиційно реалізовуються дорожче, ніж в інших регіонах України.
Підприємства Держлісресурсів готові поставити для реалізації близько 5 млн новорічних ялинок, вирощених на спеціальних плантаціях, а також 1 млн ялинок, відібраних під час планових вирубок лісу.
Також, у Держліскоспі заявили, що мають намір реалізовувати хвойні дерева до новорічних і різдвяних свят з використанням пристрою електронного обліку деревини.
Електронний чип буде прикріплюватися до дерева таким чином, що зняти його без ушкодження неможливо. У цьому чипі буде міститися вся інформація про походження хвойного дерева, зокрема з якого лісогосподарства й лісництва його було відпущено, його сорт і якість.
Сивець пояснив, що в такий спосіб під час контрольних рейдів представники державної лісової охорони разом з іншими представниками правоохоронних органів на ялинкових ярмарках зможуть визначити відповідність товару супровідним документам, перевірити законність його придбання й виявити, чи не прибуло дерево з екологічно небезпечної Чорнобильської зони.
Він повідомив, що електронний чип коштує всього 1,34 гривні, тому їх застосування під час реалізації новорічних ялинок не вплине на вартість дерев.
При цьому керівник агентства додав, що електронні чипи виготовляються в Австрії і їх неможливо підробити.