У Європі до влади все частіше приходять праві сили

21 Листопада 2011, 17:40

Так, на дострокових парламентських виборах, що відбулися в Іспанії 20 листопада, перемогла опозиційна ліберальна Народна партія. Вона отримала абсолютну більшість у Законодавчій палаті і зможе найближчим часом сформувати уряд. Крім Народної партії, що отримала 187 депутатських мандатів, успіху добилися і комуністи. Якщо в результаті виборів 2008 року у них був лише один депутат, то тепер буде 11. Вважається, що до Компартії відійшли голоси електорату, який раніше підтримував соціалістів, що перебували при владі, але тепер отримали лише 110 мандатів.

На жовтневих парламентських виборах в Швейцарії перемогу, як і прогнозувалося, здобула націоналістична Швейцарська народна партія. Швейцарська народна партія стала лідером виборчих перегонів, здобувши 25,9 % голосів і залишившись найсильнішою політичною силою країни. Соціал-демократична партія за результатами значно поступилась переможцю, отримавши 18,1%.

Швейцарська народна партія виступає за обмеження прав іммігрантів та останні роки успішно провела кампанію за заборону на будівництво мінаретів і автоматичну депортацію іноземців, які скоїли злочин на території Швейцарії. Майже чверть населення Швейцарії – вихідці з-за кордону.

На дострокових виборах до сейму Латвії перемогла проросійська партія «Центр згоди», яка отримала 31 місце зі 100. Також до парламенту пройшов блок націонал-консерваторів «Усе для Латвії!» – «Вітчизні і свободі» – 14 місць.  Проте, в результаті переговорів було сформовану праву коаліцію з партій "Єднійсть" та Союз "зелених" та селян, які разом набрали більше 50 місць зі 100. 

У жовтні на парламентських виборах у Польщі перемогу отримала правляча партія «Громадянська платформа», набравши 39,2% голосів, тоді як «Право і справедливість» отримала 29,9%. 

Австрійська партія свободи  на позачергових виборах до Національної ради (нижня палата федерального парламенту) на чолі з Гайнцом Крістіаном Штрахе здобула 17,5% голосів і 34 місця зі 183. 

Крім того, у квітні 2011 року на парламентських виборах у Фінляндії перемогу вперше здобула право-консервативна Коаліційна партія, якій вдалося отримати 44 місця у парламенті з 200. Соціал-демократична партія фінського Президента Тар'ї Галонен опинилася на другому місці, отримавши 42 мандати. При цьому, несподіванкою став результат праворадикальної  партії "Істинні фіни", які стали третіми і завоювали 39 місць. У парламенті попереднього скликання у них було всього 5 мандатів.

Минулого року на виборах до парламенту Угорщини перемогла партія ФІДЕС. Правоцентристи, які виступають проти "епохи олігархів", отримали майже 68% і, відповідно, 263 з 386 місць в парламенті. Це стало найбільшою перемогою, здобутою будь-якою партією на виборах в Угорщині після падіння комуністичного режиму 20 років тому.

Крім того, в листопаді 2011 року президентом Болгарії після двох каденцій соціаліста Георгія Пирванова став 47-річний консерватор, інженер і мільйонер Росен Плевнелієв. Він ішов кандидатом від правлячої правоцентристської партії «Громадяни за європейський розвиток Болгарії». У другому турі президентських виборів він випередив свого конкурента, висуванця від Болгарської соціалістичної партії Івайло Калфіна, на трохи більше ніж 5%, – 52,56% проти 47,44%