За підрахунками програми, у 2010 році у цьому регіоні від ВІЛ/СНІД померло близько 90 тисяч осіб, тоді як у 2001 році цей показник був 7,8 тисячі померлих.
Згідно зі звітом, 90% ВІЛ-інфікованих у цьому регіоні мешкають у Росії та Україні. Більшість із них, зазначають в ООН, -наркозалежні, які заразилися під час ін’єкційного вживання наркотиків.
Виконавчий директор програми Пол Де Лей зазначив, що зокрема у Росії зростання кількості ВІЛ-інфікованих зумовлене тим, що державі не вдалося запровадити у країні спеціальні програми для хворих на ВІЛ/СНІД.
Водночас, згідно зі звітом ООН, загалом у світі смертність від ВІЛ/СНІД зменшилася з 1,9 мільйона смертей у 2001 році до 1,8 мільйона у 2010 році.Зменшенню кількості смертей від ВІЛ/СНІД сприяло, зокрема, розширення доступу до лікування.
У Програмі ООН із допомоги хворим на ВІЛ/СНІД очікують, що до 2015 року за рахунок внесків вдасться збільшитивитрати на програми до 22 мільярдів доларів на рік – із 15 мільярдів, на які нині функціонує UNAIDS.
В ООН повідомили, що кількість людей, хворих на ВІЛ, сягнула рекордних 34 мільйонів.
Нагадаємо, у червні президент Віктор Янукович у зверненні до Генеральної асамблеї ООН заявив, що Україна поліпшила своє становище в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД, опустившись з першого місця на четверте в Східноєвропейському регіоні за темпами поширення інфекції.