Янукович схвалив поділ спрощенців за статками

18 Листопада 2011, 14:54

Закон доповнює Податковий кодекс главою, присвяченою спрощеному оподаткуванню, що передбачає, зокрема, поділ платників єдиного податку на чотири категорії.

До першої категорії зараховані фізособи-підприємці, що торгують на ринках або надають побутові послуги населенню, що не мають найманих робітників і обсяг доходу яких не перевищує 150 тис. грн на рік.

Для таких підприємців місцевими радами установлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної зарплати на місяць.

До другої категорії належать фізособи-підприємці, що працюють у ресторанному бізнесі або надають побутові послуги населенню, або платники єдиного податку, що мають не більш як 10 найманих робітників, з обсягом доходу, що не перевищує 1 млн грн на рік.

При цьому до другої категорії не потрапляють підприємці, що займаються посередницькими послугами із продажу, оренди або оцінки нерухомості, вони належать до третьої категорії.

Для другої категорії місцевими радами встановлюється ставка податку в межах від 2% до 20% мінімальної зарплати на місяць.

До третьої категорії зараховані фізособи-підприємці, що мають не більш як 20 найманих робітників з обсягом доходу не більш як 3 млн грн на рік.

До четвертої категорії належать юрособи будь-якої організаційної форми, що мають не більш як 50 найманих робітників з обсягом доходу не більш як 5 млн грн на рік.

Для підприємців третьої та четвертої категорій установлюється ставка податку в розмірі 3% отриманого виторгу за умови сплати ПДВ або 5% отриманого виторгу без сплати ПДВ.

У разі, якщо платник єдиного податку отримує дохід, що перевищує встановлений категоріями ліміт, дохід від діяльності, не вказаної у свідоцтві або не дає права застосовувати єдиний податок, або дохід отримано при використанні невстановленого способу розрахунків, то цей дохід обкладатиметься єдиним податком за ставкою 15% (для першої, другої й третьої категорії підприємців) і за подвійною ставкою – для четвертої категорії платників.

Закон набуває чинності з 2012 року.

Також документ передбачає звільнення від податку на додану вартість операції із ввезення в Україну племінних коней, корів, свиней, овець, ялівок (самок великої рогатої худоби до народження потомства), а також сперми биків і ембріонів великої рогатої худоби.

Нагадаємо, Рада прийняла цей законопроект №8521 у цілому 20 жовтня, тодішня його редакція включала положення про введення нульової ставки податку на додану вартість на операції з експорту зернових культур (крім рису й гречки), соняшнику й ріпаку сільгосппідприємствами-виробниками й підприємствами, які придбали цю продукцію безпосередньо у виробників.

Янукович 3 листопада ветував закон, запропонувавши депутатам виключити з нього вищевказану норму про введення нульової ставки ПДВ для експортерів зерна, й уже 4 листопада Рада погодилася з цим, прийнявши закон у новій редакції.