«Ви ж прекрасно розумієте, що після жовтня 2006-го року на зміну попереднім поколінням прийшли до влади люди 50-х років», – сказав Литвин.
При цьому він зазначив, що «наразі при владі немає дітей війни».
«У 2006-му році такі знакові їх представники, як Олександр Омельченко та Леонід Кучма, залишили свої посади», – сказав спікер.
«Разом з тим, якщо виходити з необхідності здійснення перетворень у країні, то треба, щоб у цей процес входило покоління шестидесятників, а воно не входить з огляду на виборчу систему, яка фактично блокує прорив нової генерації політиків», – додав голова ВР.
При цьому він спрогнозував, що запровадження в Україні змішаної виборчої системи «дозволить таким людям прорватися у велику політику».
Литвин також зазначив, що наразі в Україні настрої людей змінюються дуже динамічно і не завжди через позитивні процеси. На його думку, невдовзі на політичній арені з’являться лідери, які демонструватимуть свою надпартійну позицію та зможуть «осідлати настрої організованих громадських утворень навесні 2012 року».
«Таким чином ці нові політики витискатимуть з політичної арени тих, хто себе наразі називає «новими обличчями» і між ними буде жорстока конкуренція, яку підтримають політики «старої гвардії» для того, щоб організувати передвиборчу кампанію», – зробив прогноз спікер.
Як повідомлялось, Литвин також сподівається, що опозиція не буде влаштовувати демарш при розгляді законопроекту про вибори Ради.
Як повідомлялось, 15 листопада парламентська комісія з підготовки виборчого законодавства не вдалося розпочати роботу над законопроектом «Про вибори народних депутатів».
Нагадаємо, раніше опозиція передала членам ТСК, що становлять більшість, список з 20 поправок до їх законопроекту, а попереднє засідання ТСК було перенесено через розбіжності щодо порядку розгляду питань порядку денного.
3 листопада Верховна Рада України ухвалила постанову «Про створення Тимчасової спеціальної комісії з питання підготовки проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України».
10 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України (№9265-1), розроблений представниками більшості, зокрема, "регіоналом" Олександром Єфремовим.
Цей законопроект відрізняється від того, який надіслали на розгляд до Венеціанської комісії. Однак комітет Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував прийняти в першому читанні саме цей законопроект.
4 жовтня Верховна Рада відхилила 12 законопроектів про вибори народних депутатів, поданих опозиційними силами.