Ганна Северінсен повідлмила, що на Заході, якщо високопосадовці скоїли злочин, то їх можуть покарати так само як і всіх інших. «Так, у разі зняття імунітету Берлусконі також можуть судити за те, що він купував повій. Але не за укладення поганої угоди з ЄС», – додала вона.
Разом з тим, Северінсен уточнила, що, коли парламент хоче притягнути посадовця до відповідальності за політичне рішення, яке мало серйозні наслідки, то парламент може ініціювати процедуру імпічменту – усунути посадову особу з її посади. «В Данії такий випадок мав місце один раз за 100 років. Схожа процедура триває зараз в Ірландії», – зазначила вона.
Проте, якщо особу буде покарано за політичне рішення, тоді судити її має спеціальний суд з імпічменту, у журі якого візьмуть участь політики.
На думку Ганне Северінсен, криміналізацію політичних актів є неправильною. «Здається, це використовувалось в радянський час для того, щоб карати людей, котрі потрапили в немилість, або були визнані винними в невиконанні п’ятирічного плану», – зазначила вона у коменатрі Тижню.
Як повідомляв раніше Тиждень, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пояснив відмову від декриміналізації "статті Тимошенко" пояснив тим, що кримінальну відповідальність за перевищення влади або посадових повноважень передбачено законодавством США, Великої Британії, Франції й Італії.