Європейські правозахисники: Янукович у своїх оцінках справи Тимошенко плутає «підозру» з «переконанням»

13 Листопада 2011, 23:20

 Автори доповіді дійшли висновку, що справа про борги ЄЕСУ застаріла з огляду на терміни давності в 10 років. Так, в доповіді йдеться, що термінами давності не можна нехтувати шляхом опису злочинних діянь як таких, що мали місце в 2000 році, коли ЄЕСУ перестали виплачувати борги, а не в 1996 році, коли припинилася видача зобов`язань (що було би звичайним юридичним обгрунтуванням).

„Продовження термінів давності таким чином не може бути засноване на „газовій справі“ 2009 року“- зазначають експерти Гельсінського комітету.  “Ні Росія, ні Газпром ніколи не розглядали українські державні гарантії як документи, на основі яких вони могли б висувати вимоги щодо України. Вони ніколи не намагалися покласти на Україну відповідальність за борги ЄЕСУ. У листі Міністерства оборони Росії від червня 2011 не згадує ці гарантії взагалі, в ньому міститься прохання про допомогу в поверенні боргів ЄЕСУ на суму $405, 5 млн”, – також уточнюється в звіті.  

Крім того, автори звіту зазначають, що “термін позовної давності також заважає відновленню більшості, якщо не всіх восьми розслідувань проти пані Тимошенко, які були закриті в 2004 та 2005 роках”.

За висновками Гельсінського комітету “поновлення розслідувань у справах, які на законних підставах були закриті, є порушенням статті 6 та статті 18 Європейської конвенції з прав людини, що означає, що рішення не виправдані законними цілями та підставами”.

Читайте також: Що врятує владу від міжнародної ізоляції

“Президент у своїх публічних висловлюваннях щодо злочинів Тимошенко плутає “підозру” з “переконанням”. Заяви представників Генеральної прокуратури підтверджують сумніви в об’єктивності, незалежності та неупередженості кримінальної юстиції”, – йдеться у звіті.  

Експерти також дійшли висновку, що “складна термінологія та суміш фактичних описів та тверджень, що містяться в резолюції щодо відкриття “справи про борги” роблять надзвичайно складним або навіть неможливим визначення дій, які інкримінують пані Тимошенко, і, отже, порушують її право на захист та справедливий судовий розгляд”.

Читайте також: Резолюція ЄС щодо України (повний текст)