Тархуні зазначив, що він з оптимізмом дивиться на енергетичний сектор, який відновлюється, і країна починає рухатися вперед після восьмимісячної революції. Наразі Лівія видобуває 570 тис барелів нафти в день. Уряд планує, що до кінця року видобуток досягне 700 тис барелів на добу, а до червня повернеться до довоєнного рівня – 1,5 млн барелів на добу. Такі результати значно перевершують попередні прогнози міжнародних організацій. Так, у вересні Міжнародне енергетичне агентство робило прогнози, що Лівія буде виробляти 400 тис барелів нафти на добу до кінця року.
Тархуні також повідомив, що лівійські експортери природного газу з порту Меліта розпочнуть свою роботу «з дня на день». Газ з цього терміналу йде на італійський ринок.
Крім того, коментуючи майбутнє енергетичного сектору країни Тархуні зазначив: «Я не очікую, що перехідний уряд захоче приймати будь-які важливі рішення до проведення виборів». Тархуні сказав, що Лівія не буде пропонувати нові нафтові концесії протягом восьми місяців перебування при владі нового уряду. Міністр заявив, що він є прихильником виконання всіх попередніх контрактів.
Тархуні заявив, що нафта та газ будуть залишатися рушійною силою економічного розвитку та зростання в найближчому майбутньому в Лівії, яка до війни була 18-тим найбільшим в світі нафтовим експортером.
При цьому, лівійські бізнесмени заявляють, що вони не наважуються розробляти нові інвестиційні плани, доки існує невизначеність правового поля та нестабільність валюти в країні. Так, за словами валютних трейдерів, за останні два тижні лівійський динар втратив 9% своєї вартості по відношенню до долара через політичну невизначеність та брак пропозиції іноземної валюти на ринку.
Підприємці заявляють, що вони не можуть відкрити кредитні лінії та запустити імпорт товарів та послуг, оскільки багато країн ще не розморозили суверенні активи Лівії та резерви центрального банку, на які було накладено санкції після повстання проти Каддафі в лютому. Центральний банк країни закликав міжнародне співтовариство пришвидшити розблокування валютних резервів країни, щоб полегшити кризу ліквідності в країні.