Гельсінський комітет переконаний, що і справи ЄЕСУ влада реанімувала з політичних причин

11 Листопада 2011, 11:34

У документі зазначається, що за умов, коли адміністрація президента перебуває під тиском щодо декриміналізації статей, за якими зокрема судили Тимошенко, бо вони використовуються для боротьби з колишніми урядовцями, відкриття нового розслідування та відновлення справ, які вже були закриті проти опозиційного політика, є «надзвичайною».

«Час подій, «вік» справ та попередня історія підтверджує сильні підозри щодо політичних мотивів цих розслідувань», – зазначається в доповіді.

Висновок є попереднім, бо базується на публічній інформації, доступній станом на час публікації.

Метою цієї доповіді є описання та аналіз нинішньої правової ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко станом на листопад 2011 року та порівняти це з зобов’язаннями України як підписанта європейської конвенції з прав людини.

У доповіді підкреслюється, що її метою не є визначення чи є Тимошенко винною, чи ні.

«Права людини однакові як для винної так і для невинної людини», – зазначено в доповіді.

Автором доповіді є Мікаель Лінгбо, який має багаторічний досвід як прокурор, керівник поліції за заступник голови Данської служби безпеки. Він також працював для Європейського союзу та інших міжнародних організацій як головний радник в Албанії, політичний радник у Судані, експерт з верховенства права в Іраку.

Нагадаємо, у серпні була оприлюднена доповідь Данського Гельсінського комітету з прав людини, в якій визначалася ситуація навколо кримінальних справ екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, колишнього виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука. Експерти Данського Гельсінського назвали усі чотири справи «засобом тиску на представників опозиції».