За його словами, повідомлення про можливість відкриття нової справи стосовно Луценка, що з’явилося в ЗМІ, свідчить про бажання влади залякати опозиціонерів.
«Це рімейк стратегії прокуратури по відношенню до лідерів опозиції. Тобто стоїть завдання будь-якою ціною відволікти увагу громадськості від серйозної суспільно-політичної ситуації, залякати інших опозиціонерів, що, до речі, вдало виходить, бо вони зараз стали шовковими, у них з’явилась глибока релігійна терпеливість до влади.
Зверніть увагу, наскільки інтелігентно ці люди намагаються бути опозиціонерами. Це все результат цих двох брудних судових процесів. Очевидно прокуратура знайде певні обставини, щоб відкрити нову справу. В цьому сила будь-якої прокуратури – вміння відкрити справу на будь-яку людина, а також довести її до судового результату», – заявив Небоженко.
«Крім цього, якщо прокуратура не справиться ні з Тимошенко, ні з Луценко, то виникне враження, що керівництво прокуратури показало свою непрофесійність. Тому я думаю, що будуть ще справи. Втім, так, як розвалюється справа Луценка, всі наступні також будуть дискредитовані низькою і хамською позицією прокуратури. Та й громадськість вже не повірить в правдивість чи то відкриття справи, чи судового рішення. Говоритимуть, що це натягнута і фальсифікована справа, як і перша. Це свідчить про те, що прокуратура не дуже переймається про імідж Януковича як демократа», – пояснює політолог.
На думку експерта, другу справу, яку нібито Генпрокуратура розслідує стосовно корупційних дій Луценка під час укладення договорів МВС з постачальниками послуг мобільному зв'язку в 2006 році, потрібно було розглядати в суді першою.
«Друга справа більш серйозна і пов’язана з економічними звинуваченнями, то її потрібно було першою «пускати», а не починати з принизливого чіпляння до роботи екс-міністра внутрішніх справ», – зауважив Небоженко.
Ціллю влади, на думку політолога, є «залякування опозиції і втримання лідерів в тюрмі для того, щоб не дати опозиції об’єднатися».
«Прокуратура перетворилась в машину з виробництва звинувачень. Їй не важливий результат. Головне – справити враження, що вона тиснула на політичних противників і виконувала свою роботу», – додав він.
Нагадаємо, «Коммерсант-Украина» з посиланням на поінформоване джерело у правоохоронних органах повідомила, що Генпрокуратура розслідує кримінальну справу стосовно корупційних дій екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка під час укладення договорів МВС з постачальниками послуг мобільному зв'язку в 2006 році.
У той же час у Генпрокуратурі називають «домислами» заяву дружини Луценка про те, що проти її чоловіка прокуратура готує ще одну кримінальна справа.