Після нововведень НБУ масово закриваються обмінники

9 Листопада 2011, 10:16

Як пише видання, почали порожніти обмінники ще наприкінці вересня, після постанови НБУ, згідно з якою при купівлі або продажу валюти потрібно надавати документ, що засвідчує особу. Тоді в обмінниках обіцяли, що закриваються на кілька днів, поки не підвезуть їм ксерокси. Але чимало із них досі так і не відкрилися.

«Про закриття обмінників потрібно запитати у банків, які видають агентські угоди обмінників. Можливо, з економічних причин, стало невигідно тримати їх», – заявив керівник прес-служби Нацбанку Сергій Шуміхін.

Експерти-фінансисти говорять, що причина – нові правила обміну валют, через які утримання обмінників тепер не окуповується. Та й обсяг обмінних операцій, судячи з даних Нацбанку, скоротився втричі.

«Тепер банк зобов'язаний контролювати, щоб одна фізособа не обмінювати протягом дня більше 150 тисяч гривень. В іншому випадку, НБУ має право його оштрафувати. І тепер банк змушений у кожен свій обмінний пункт проводити спеціальні канали зв'язку, що використовуються банківською системою. Це закрита система, захищена від проникнення ззовні, і її потрібно оплачувати, навіть якщо нею не користуєшся. Потрібно обладнати повноцінне робоче місце операціоніста. Все це марнотратно», – говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Нагадаємо, 12 жовтня Національний банк дозволив комерційним банкам купувати іноземну валюту в населення без копіювання паспортів.

Як відомо, 23 вересня набула чинності постанова Національного банку, що зобов'язала банки фіксувати прізвище, ім'я, по батькові особи, що здійснює операцію з обміну валюти, у довідках і квитанціях.

Цією постановою Нацбанк також збільшив ліміт продажу готівкової інвалюти в одні руки з 80 тис. грн до 150 тис. грн (в еквіваленті) на день.

Постанова НБУ викликала чималу кількість дорікань у населення, включаючи депутатів і прем'єр-міністра, тому регулятор пообіцяв полегшити процедуру.

6 жовтня, голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що за період дії в Україні нових правил обміну валюти заощаджено понад $0,5 млрд золотовалютних резервів держави.

Позначки: