У Лозовій знешкоджено лише 6 з 41 тисячі тонн розкиданих боєприпасів

8 Листопада 2011, 12:00

Як повідомили Тижню у прес-службі Рахункової палати, результати аудиту відомством показали, що за три роки було знешкоджено лише 12% небезпечних боєприпасів

«На час перевірки знешкоджено лише 12 % особливо небезпечних боєприпасів, решта (близько 35 тис. тонн) становить постійну загрозу життю і здоров'ю жителів Харківської області через імовірність само спрацювання», – сказано у повідомленні Рахункової палати.

Серед причин надто низьких темпів робіт з убезпечення від повторення ситуації в Рахунковій палаті назвали недотримання термінів розробки та ухвалення Державної цільової екологічної програми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини на 2011-2013 роки.

Документ було прийнято лише через 2,5 року після того, як сталися вибухи боєприпасів. При цьому спрямування у 2010 році коштів резервного фонду державного бюджету на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації здійснювалося Кабміном з порушенням законодавства, яке регулює порядок використання коштів резервного фонду. Через відсутність належних розрахунків, як того вимагає бюджетне законодавство, затримано фінансування заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, зокрема з відселення жителів прилеглих населених пунктів.

Водночас, внаслідок неефективного управління МНС бюджетними коштами, більша їх половина, передбачена на очищення території та знешкодження зброї, у 2010 році не використана. В результаті залишилися невиконаними заплановані роботи з очищення технічної території військової частини.

Нагадаємо, у серпні 2008 року на території військової частини А 0829 у м. Лозова Харківської області внаслідок пожежі спровоковано масову детонацію ракет і боєприпасів, які зберігалися ще з радянських часів. Понад 13 тис. громадян евакуювали з населених пунктів у зоні ураження. Після локалізації пожежі і вибухів на технічній території військової частини залишилися розкиданими близько 41 тис. тонн ушкоджених ракет і боєприпасів, які мають підвищений ступінь небезпеки.