"До Криму президент, мабуть, вирішив поставити фігуру, яка не буде пов'язана ні з однією з конкуруючих бізнес груп. Фігуру, яка б змогла зберегти вплив і контроль "донецьких" на півострові, і яка б по силі управління була б близька до Джарти (нині покійний прем'єр Криму Василь Джарти)", – зазначив політолог.
"Тобто потрібен був такий же жорсткий, сильний керівник, до того ж, знайомий з кримською специфікою. Ось, мабуть, це зумовило призначення Могильова", – вважає Фесенко.
Говорячи про призначення Віталія Захарченка міністром внутрішніх справ замість Могильова, політолог зазначив, що "це призначення свідчить про подальше посилення позиції тієї групи, яка називається "сім'єю президента".
"Просто МВС залишається найбільш потужною силовою структурою, головною опорою режиму. Це – поза всяким сумнівом", – підкреслив Фесенко.
Крім того, на його думку, враховуючи акції протесту в Києві протягом останніх тижнів, зміна керівника МВС є ризикованим кроком.
"Все-таки ситуація неспокійна, а МВС – зараз головна опора режиму. І в цих умовах заміна головного керівника МВС, на мій погляд, операція досить ризикова", – сказав політолог.
Фесенко також зазначив, що Захарченко буде потрібен певний час на адаптацію, "на оволодіння інструментами керівництва".
У той же час, вважає політолог, в МВС не очікується "якихось сенсацій або революцій". "Думаю, що для Януковича дуже важливо було мати на цій посаді людину, яка близька до його найближчого кола чи до тих людей, які представляють його родину", – підкреслив він.
Нагадаємо, сьогодні президент звільнив Анатолія Могильова з посади глави МВС, призначивши на неї голову Держподаткової Віталія Захарченка, і погодив його кандидатуру на пост прем’єра Криму.