Обсяги викидів вуглекислого газу перевершили найгірші прогнози ООН

4 Листопада 2011, 15:48

У доповіді, зокрема, йдеться, що загалом у світі в 2010 році в повітря виділилось на 512 млн тонн парникових газів більше, ніж у 2009 році. Що означає збільшення на 6%.

Найбільш відповідальними за таке збільшення є Індія та Китай, котрі продовжують будувати нові вугільні електростанції.

Крім того, частково відповідальним за таку ситуацію, на думку експертів міністерства, є поліпшення економічної ситуації в 2010 році. Зокрема, Китай є основним джерелом парникових газів, за ним йдуть США та Індія.

Греф Марланд, геолог Державного університету Аппалачі, який раніше також займвався розрахунками для Міністерства енергетики США, розповів про безпрецедентне «зростання монстрів».Так, збільшення споживання викопних видів палива, в першу чергу в Китаї та Індії, – має наслідком більші викиди шкідливих парникових газів. У зв’язку з цим обсяги викидів СО2 в результаті спалювання вугілля, зросли в 2010 році на 8%.  

Як зазначають експерти міністерства, результати свідчать про те, наскільки неуспішними виявились попередні зусилля щодо стримування викидів CO2. «Чим більше ми говоримо про необхідність контролювати викиди СО2, тим більше вони ростуть», – зазначив Джон Рейлі з Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі.

В 2007 році експерти Міжнародної групи експертів з питань зміни клімату при ООН у своєму звіті щодо викидів вуглекислого газу розробили чотири можливі сценарії розвитку подій з викидами СО2. Проте, експерти міністерства енергетики США зазначають, що результати їх дослідження перевершили навіть найпохмуріші прогнози ООН.