Аналітики говорили з керівниками великих компаній у 30 країнах світу і після цього зробили рейтинг найбільш і найменш корумпованих країн.
Росія опинилася на останньому місці в рейтингу як найбільш корумпована країна серед усіх, хто брав участь у дослідження. За нею слідом йде Китай, а потім Мексика, Індонезія і Об'єднані Арабські Емірати.
У Transparency International твердять, що найбільше корупцію можна зустріти у державному секторі, а також у контрактах на будівництво.
Очолюють рейтинг Нідерланди, – у цій країні навряд чи хто вам запропонує хабара. Так само, як і Швейцарії, яка посіла друге місце.
"Те, що Росія та Китай опинились у кінці рейтингу, викликає у нас занепокоєння. Враховуючи присутність цих країн на світових ринках, хабарництво і корупція можуть мати значний вплив на суспільство, в якому вони працюють, і на здатність компаній чесно конкурувати на цих ринках", – йдеться у доповіді організації.
Водночас аналітики твердять, що інші економіки світу, які зараз швидко розвиваються, такі як Індія і Бразилія, теж мають ознаки корупції, але масштаби порівнювати важко.
Аналітики Transparency International цього року оминули у своєму рейтингу Україну.
Однак раніше в організації заявляли, що незважаючи на обіцянки нової влади, після Помаранчевої революції немає помітного прогресу у боротьбі з корупцією.
За дослідженнями 2010 року, Україна посіла одне з останніх місць у рейтингу Transparency International. Тоді вона посіла своє місце між двома африканськими країнами – Того і Зімбабве.