Тимошенко попросила Євросоюз не зважати на її долю і підписати угоду з Україною

2 Листопада 2011, 17:16

Зокрема, Тимошенко закликала європейців не пов'язувати її справу з підписанням і ратифікацією ключової для України Угоди про асоціацію.

«Я прошу вас не голосувати проти угоди тільки тому, що ви думаєте, що це підвищить мої шанси знайти свободу», – йдеться в оприлюдненому в середу англійською мовою зверненні Тимошенко.

«Я б не хотіла, щоб європейське майбутнє моєї країни постраждало з будь-якої причини і менше за все, щоб це сталося через мою долю», – заявила вона.

Тимошенко звернулася з проханням до «народів, парламентів та лідерів Євросоюзу» не допустити, щоб розчарованість Заходу Януковичем поширилася на всю Україну.

«Я прошу підписати і ратифікувати угоду з Україною, навіть якщо український уряд свідомо не виконує умови останньої резолюції Європарламенту», – написала Тимошенко, яка називає переслідування «розправою» і збирається домагатися справедливості в Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо, Європарламент попередив українську владу, що ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію. Саме, такі формулювання фігурують у резолюції щодо України, яку Європарламент прийняв 27 жовтня.

Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.

Янукович під час перебування з візитом у Львові визнав, що Україна має проблеми, названі в резолюції Європейського парламенту.

Раніше повідомлялось, що Європейський союз переніс на пізніший термін саміт Україна-ЄС, який раніше планувалося провести у Києві 14 грудня. Янукович сподівається, що результати саміту «Україна – Європейський Союз», запланованого на 19 грудня цього року у Києві, засвідчать успішне завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. 

Як повідомлялось, 20-й раунд переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом завершився провалом. Єдиним питанням, по якому досягнуто успіху, стала відмова від терміну «довгостроковий» щодо скасування візового режиму.