У рейтингу, крім кількості народжень на 1 тис. населення та природного приросту населення (різниці між смертністю й народжуваністю), був також використаний «загальний показник народжуваності». Показник оцінює, скільки дітей припадає на одну жінку. При цьому вважається, що якщо цей показник вищий за 2,0, то населення зростає, а кількість людей середнього віку зменшується. Якщо ж показник менший за 2,0, це означає, що населення скорочується та старіє.
The Business Insider зазначає, що середній «загальний показник народжуваності» по Європі складає 1,6. Згідно з даними Бюро інформації про народонаселення, населення Європи не зростає. Статистика свідчить про те, що до 2050 року населення Європи зменшиться з 740 млн до 725 млн.
Найнижчі показники народжуваності в Європі має Литва. В країні за загального показника народжуваності в 1,25 загалом народжується 11 дітей на 1 тис населення, а рівень зростання населення становить -0,2%.
Другу сходинку займає Білорусія, де на 1 тис населення народжується 12 дітей, а щорічний приріст -0,3%. На третьому місці – Чехія, де на 1 тис осіб – 11 новонароджених, а населення за минулий рік зросло на 0,1%. Четверта – Боснія та Герцеговина, яка має нульовий приріст населення.
Україна посіла п’яту сходинку. Так, загальний показник народжуваності нашої країни становить 1,28. При цьому на 1 тис. населення народжується 11 дітей. А приріст населення від’ємний та становить -0,3%.
Кращі, ніж Україна показники народжуваності має Молдова, де зростання населення -0,1%. Наступні сходинки посіли Румунія, Польща, Словенія, Латвія, Андорра, Словаччина, Греція, Італія, Австрія, Угорщина.
Росія посіла 19-ту сходинку. Так, загальний показник народжуваності в країні становить 1,42, при цьому на 1 тис. громадян припадає 13 новонароджених, а природній приріст населення становить -0,2%.