“У цьому питанні я абсолютно згодна з позицією правозахисників. У цьому питанні Україна тільки почала створювати повноцінний реєстр судових рішень, і питання тут з одного боку у відкритості судової системи, відкритості судових рішень, доступу до цих судових рішень. Крім того, питання чітко пов'язано з ефективністю правосуддя, з можливістю, передусім, касаційного оскарження”, – заявила Ставнийчук в ефірі 5 каналу зазначивши, що вже підготувала доповідну на ім'я президента з проханням ветувати відповідний закон.
Нагадаємо, Асоціація українських банків (АУБ) звернулася до президента України з проханням накласти вето на Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України» (законопроект № 9151), прийнятий парламентом 20 жовтня 2011 року.
Верховна рада збільшила чисельність суддів Верховного суду з 20 до 48. Рада визначила, що до складу Верховного суду входять 48 суддів, з числа яких обираються голова, перший заступник голови суду. Окрім цього, парламент відновив судові палати.
Як повідомлялося, до цього редакція закону "Про судоустрій і статус суддів" передбачала, що судді Верховного суду мають право обирати – або добровільно перейти на роботу в один з вищих спеціалізованих судів, або продовжувати працювати у Верховному суді до виходу на пенсію, – таким чином чисельність суддів Верховного суду повинна скоротиться до 20 осіб. На даний момент у Верховному Суді працюють 47 суддів, серед яких 2 відряджені у Вищу кваліфікаційну комісію суддів.