У Януковича зрозуміли, що новий закон про вибори може дестабілізувати країну

31 Жовтня 2011, 19:04

«Як на мене, проект більшості викликає цілу низку зауважень дуже серйозного правового характеру. І треба на ці речі дивитися дуже серйозно. Треба серйозно аналізувати ті вади, які можуть потім в наступному році коштувати для держави дуже багато – нелегітимності майбутнього парламенту», – сказала Ставнійчук.

Вона наголосила, що законопроект містить низку неконституційних положень.

«На жаль, запропонований законопроект, який вочевидь буде підтриманий парламентом, демонструє суттєвий відступ від досягнутого рівня правового регулювання виборчого законодавства та створює великі можливості для маніпуляцій», – сказала Ставнійчук.

Вона також наголосила, що це створить недовіру до результатів виборів, як в середині країни, так і за її межами.

«Тому, шановні народні депутати, або ми граємо за правилами чесно, відверто, демократично, або хтось буде грати не за цими правилами і в підсумку ми отримаємо дестабілізацію ситуації в країні», – додала радник Януковича.

Як повідомлялось,  голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов 31 жовтня заявив, що закон про вибори має бути прийнятним оскільки «саме змішана система виборів народних депутатів – це компроміс, правильна система, що відповідає тій політичній культурі, яка існує в нашій державі на сьогоднішній день».

10 жовтня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України.

Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який було доопрацьовано з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.

Попередній висновок Венеціанської комісії було оприлюднено 14 вересня. Зокрема, зазначалося, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже приводила до спотворення волі виборців

За словами голови правління Комітету виборців України Олександра Черненка, враховані робочою групою зміни до виборчого законодавства України не змінюють характер законопроекту.

Європейський Союз наполягає на тому, щоб законопроект про вибори до Верховної Ради був переданий на розгляд парламенту після оприлюднення офіційних висновків Венеціанської комісії. ЄС висловлює стурбованість у зв'язку з можливою зміною виборчої системи всупереч міжнародним рекомендаціям.

Верховна Рада 4 жовтня відхилила 12 законопроектів про вибори народних депутатів, поданих опозиційними силами.