МОП виявила, що в 69 країнах з 118 була збільшилась людей, які відчувають погіршення стандартів життя в 2010 році порівняно з 2006 роком. Респонденти в половині з 99 опитаних країн заявляють, що вони не мають впевненості в національних урядах.
Більш як 50% населення в розвинених країнах незадоволені рівнем доступу до роботи, а в таких країнах як Греція, Італія, Португалія, Словенія та Іспанія, частка таких осіб складає більш як 70%. Серед країн Центральної, Східної Європи та СНД найбільш незадоволеними доступом до хороших робочих місць (більше 80%) виявилися громадяни Грузії, Вірменії, Болгарії, Литви, Молдови та Румунії.
Експерти МОП також зазначають, що якщо нинішні економічні тенденції збережуться, то світова економіка зможе створити лише 40 млн робочих місць, і таким чином половина робочих місць ще буде потрібна.
Представники МОП заявляють, що наразі світовий рівень безробіття перебуває на найвищому за всю історію рівні, перевищивши до кінця 2010 року 200 млн безробітних. Експерти МОП, які ще не мають остаточні цифри на 2011 рік, побоюються, що ситуація цього року буде ускладнюватися.
У доповіді, опублікованій за три дні до засідання 20 найпотужніших економік світу йдеться, що в 45 країнах з 118, які дослуджувалися, «зростає ризик соціальних заворушень». Це особливо актуально в країнах з розвиненою економікою, особливо в ЄС, в арабському світі, і в меншій мірі в Азії. Разом з тим, ризик соціальних заворушень зменшився порівняно з 2006 роком в країнах Південної Сахари Африці та в Латинській Америці.МОП вважає, що причина нинішнього економічного спаду може мати серйозні наслідки для зайнятості та «ізоляції» в країні. Хоча в 2008-2009 роках країни і, особливо G20, намагалися координувати свою політику, тепер ясно, що вони діють в ізольовано, висловили жаль з приводу експерти МОП.