В опозиції хочуть зберігати виборчі бюлетені 5 років

29 Жовтня 2011, 17:17

«Опозиція буде наполягати на тому, щоб закон містив норму про збереження бюлетенів і документів комісій протягом 5 років», – зазначив Томенко.

За його словами, це необхідно, аби люди, які працюють у виборчих комісіях, розуміли, що спроба використати моменти для фальсифікації виборів може закінчитися порушенням проти них кримінальних справ.

Як сказав Томенко, надзвичайно важливим є сьогодні координувати дії опозиції з підготовки членів виборчих комісій.

«Важливо не допустити, аби до виборчих комісій від опозиційних партій пройшли люди, які будуть підтримувати владу», – зазначив він.

Водночас віце-спікер зауважив, що з оптимізмом дивиться на майбутню виборчу кампанію.

«Наші опоненти кажуть, що серед українців найбільше зрадників, і політичних у тому числі. Це неправда. Але наші політичні зрадники найкращі у світі, бо вони, працюючи у владі, інформують і будуть інформувати про можливі фальсифікації», – додав він.

Як повідомлялось, 10 жовтня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України.

Як відомо, міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який було доопрацьовано з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.

Попередній висновок Венеціанської комісії було оприлюднено 14 вересня. Зокрема, зазначалося, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже приводила до спотворення волі виборців

Над законопроектом «Про вибори народних депутатів України» працювала Робоча група, створена президентом Віктором Януковичем.

За словами голови правління Комітету виборців України Олександра Черненка, враховані робочою групою зміни до виборчого законодавства України не змінюють характер законопроекту.

 Європейський Союз наполягає на тому, щоб законопроект про вибори до Верховної Ради був переданий на розгляд парламенту після оприлюднення офіційних висновків Венеціанської комісії. ЄС висловлює стурбованість у зв'язку з можливою зміною виборчої системи всупереч міжнародним рекомендаціям.

27 вересня міністр юстиції Олександр Лавринович запевнив, що Верховна Рада не буде приймати новий закон про вибори до отримання офіційного висновку Венеціанської комісії щодо остаточного його варіанту.

Верховна Рада 4 жовтня відхилила 12 законопроектів про вибори народних депутатів, поданих опозиційними силами.