«Якщо правила в Європі єдині для всіх, то скажіть, будь ласка, як вийшло, що Румунії зовсім недавно пробачили таку річ, як введення психіатричної експертизи для журналістів. Це свобода слова? Це демократія? Румунії це пробачили», – розповіла політик.
«Скажіть, будь ласка, де була Європа зі своїми єдиними правилами, коли в 2005 році в Україні були заведені кримінальні справи на Колесникова, Кушнарьова, Богатирьову, Тихонова та інших представників Партії регіонів?», – уточнила вона.
«Я вважаю, що це винятки, які постійно підтверджують, що правила можуть гуляти від країни до країни», – підсумувала Бондаренко.
«Якби не було так багато винятків, то, напевно, можна було б схилити голову і сказати: так, ми слухняні, ми хотіли б бути в Європі, ми хотіли б виконати всі домашні завдання», – вважає «регіонал».
«Але, у кожної країни особливий шлях, є свої національні особливості…, на чільне місце, насамперед, треба ставити свої інтереси, національні», – додала депутат.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович визнає, що Україна має проблеми, названі в резолюції Європейського парламенту від 27 жовтня.
Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вважає, що резолюція Європарламенту щодо України неоднозначна і відображає абсолютно різні точки зору різних партій.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає резолюцію Європейського парламенту по Україні "твердою і суперечливою як батіг і пряник".
Як відомо, у резолюції щодо України Європарламент засудив обвинувальний вирок колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко як порушення прав людини й зловживання судовою системою для політичного переслідування опозиції, зазначивши, що закон, який був вибірково застосований до Тимошенко, походить ще з радянських часів і не відповідає стандартам ЄС і ООН.
Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.