Опозиція висунула свої умови до закону про вибори

28 Жовтня 2011, 14:48

Про це на брифінгу сказав депутат парламенту, заступник голови фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина", прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв.

"Ми наполягаємо на тому, що опозиція не братиме участь в обговоренні такого законопроекту про вибори, у разі якщо негайно не буде відкликано всі законопроекти, які є сьогодні в парламенті, не буде створено робочу групу парламенту з обговорення закону про вибори", – повідомив він.

Соболєв підкреслив, що "Комітет опору диктатурі" виступає за те, щоб проект закону про вибори парламенту було внесено у Раду лише після того, як пройде обговорення в робгрупі.

Парламентарій повідомив, що таке рішення прийнято комітетом на засіданні в п'ятницю.

З його слів, якщо більшість не буде враховувати думку опозиції щодо законопроекту про вибори Ради, влада буде відповідати за прийняття цього, на думку Соболєва, недемократичного проекту закону.

Як повідомлялось, проект закону «Про вибори народних депутатів», внесений в Раду представниками більшості і зареєстрований під №9265-1, відрізняється від аналогічного документа, що пройшов експертизу у Венеціанській комісії. Зокрема, в законопроекті з’явилася норма про два попередження, а після третього – рішенням виборчої комісії можуть скасувати реєстрацію кандидата-мажиротарника. Крім того, на бюлетенях пропонується не друкувати номер виборчої дільниці – це означає, що з'явиться можливість фальсифікувати вибори, перекидаючи їх з одного ділянки на іншу.

Нагадаємо, Рада включила до порядку денного поточної 9 сесії 4 законопроекти "Про вибори народних депутатів".

Зокрема, до порядку денного включено законопроекти №9265, авторами якого є депутати Ради Олександр Черноволенко, В'ячеслав Коваль і Борис Тарасюк (усі  – НУНС), № 9265-1, автори якого 6 депутатів від більшості, зокрема, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, № 9265-2, автори – 9 депутатів від опозиції, серед яких Юрій Ключковський (НУНС), а також 9265-3, авторами якого є Ярослав Джоджик, Юрій Костенко й Іван Заєць (усі – НУНС).