Про це йдеться у статті "Резолюционные изменения" у газеті "Коммерсант-Украина".
Найбільш жорсткі формулювання підсумкової резолюції стосуються ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.
У проекті резолюції містилося політкоректне звернення до української влади про необхідність "вжити заходів з приводу вироку Юлії Тимошенко". Однак ухвалено було інше формулювання: "У разі, якщо вирок Юлії Тимошенко не буде переглянутий, це поставить під загрозу укладення угоди про асоціацію та його ратифікацію, ще більш відсуне Україна від реалізації її європейської перспективи".
У Європарламенті вважають доведеним "порушення прав людини і зловживання юстицією для політичного переслідування".
Європарламентарі вимагають забезпечити Тимошенко можливість "взяти повноцінну участь у майбутніх виборах" і висловлюють "стурбованість повідомленнями про порушення свободи та плюралізму преси в Україну".
Між тим українське МЗС відзначило позитиви резолюції, зокрема, щодо пункту про перспективи членства України в ЄС. При цьому в МЗС пообіцяли звернути увагу на критику.
Втім, як зазначає видання, про право України претендувати на членство вже йшла мова в торішній резолюції Європарламенту. При цьому у цьогорічній резолюції змінилося формулювання.
Торік було наголошено, що "відповідно до статті 49 угоди про Євросоюз Україні може подавати заявку на членство в ЄС, як і будь-яка інша держава, що дотримується принципів демократії, свободи, поваги до прав людини та основних свобод, а також верховенства права".
Тепер же Європарламент визнає європейські прагнення Києва "за умови, що всі критерії дотримані", і тим самим ставить під сумнів прихильність України вищепереліченим європейським цінностям, зазначає видання.
Нагадаємо, резолюцію щодо України Європейський парламент ухвалив 27 жовтня.