В інтерв’ю іранській службі «Голосу Америки» Клінтон сказала, що сайт «віртуального посольства» надаватиме іранцям інформацію про візи, навчальні та інші програми.
«Я хочу створити постійний діалог з народом Ірану. Іранці зарекомендували себе протягом усієї історії людства непересічними людьми, і ми хочемо розвинути той потенціал, який існує всередині вас», – сказала держсекретар.
Клінтон підкреслила, що США сподіваються розширити контакти з іранцями попри напруження у відносинах з іранським режимом, який, на її думку, трансформується на військову диктатуру.
Як повідомлялось, нещодавно в Ірані заговорили про можливість скасування інституту президентства. Старт дискусії дав керівник і верховний лідер країни аятола Алі Хаменеї, який заявив, що «якщо коли-небудь, можливо, у віддаленій перспективі, ми дійдемо висновку, що парламентський лад кращий для формування виконавчої влади, проблем зі зміною чинної нині системи немає».
Нещодавно влада Ірану закрила два видання, де нещодавно з’явилися статті з критикою на адресу президента Махмуда Ахмадінеджада. Заборону пов’язують із наближенням парламентських виборів, які відбудуться в Ірані у березні 2012 року.
З виборами також пов’язують ініціативу аятолли Хаменеї випустити на волю 100 в’язнів. Зльнення в’язнів – остання спроба Ірану послабити напружену політичну атмосферу в країні перед парламентськими виборами.
До цього влада Ірану ввела цензуру для низки веб-сайтів провідних світових ЗМІ. Загалом, нині в Ірані «фільтрується» понад 5 млн сайтів.
Нагадаємо, за даними звіту правозахисної організації Freedom House щодо рівня свободи слова в інтернеті, Іран увійшов до категорії «невільних» країн.