Ця інформація була озвучена під час обговорення Історико-архітектурного плану Києва, який є складовою Генерального плану до 2025 року, на Консультативній раді Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (КМДА).
«У нас є хороша новина – в Києві з 2042 археологічних пам’яток все ж залишилось 1990 пам’яток, з яких лише 13 – в критичному стані. Тож рейдерам і забудовникам ще нищити їх і нищити», – заявив Бригинець.
Голова комісії наголосив на тому, що потрібно звернути особливу увагу на іншу цифру: за останні роки в Києві зникло 52 пам’ятки. Це лише ті пам’ятки, які мали офіційний статус.
«Додайте до цього безліч будинків, які на догоду їх власників – що мріяли їх знести – не отримали цього статусу або були позбавлені статусу пам’ятки», – зауважив Бригинець.
Депутат Київради переконаний, що кияни «повинні стати поперек шляху влади і забудовників, бо іншого способу врятувати Київ немає. Оскільки, ні КМДА, ні Київради на це не спроможні».
Нагадаємо, раніше Бригинець в коментарі Тижню заявив, що новий проект генплан Києва передбачає щорічне фінансування збереження історичних пам’яток на 2 млрд грн, хоча реально на це міськрада виділяє максимум 5 млн.
Зазначимо, у липні громадські організації Києва закликали киян та владу міста активніше досліджувати історію столиці та будинків у рамках громадської ініціативи «Повернемо Києву історичне обличчя».