Власенко нагадав, що Кримінальний кодекс, який діяв на момент нібито вчинення Тимошенко злочинів у рамках ЄЕСУ, встановлював 10-річний термін давності для таких справ.
Пізніше редакцію кодексу було змінено, однак «він не має зворотної сили», наголосив захисник Тимошенко.
Прокуратура стверджувала, що термін давності справи щодо ЄЕСУ не збіг, адже Тимошенко визнана винною в перевищенні повноважень при укладенні газових контрактів із Росією в 2009 році, тобто злочин був скоєний повторно і термін давності справи по ЄЕСУ можна відраховувати від дати цього повторного злочину.
Власенко ж наголосив, що вирок у «газовій справі» ще не вступив у силу, адже триває апеляційний процес.
«До моменту вступу обвинувального вироку Тимошенко вважається невинуватою», – зазначив адвокат.
Таким чином, за словами Власенка, пов’язувати дві справи і продовжувати термін давності справи щодо ЄЕСУ неправомірно.
Він також нагадав, що американські суди свого часу повністю вилучили зі справи Лазаренка всі епізоди щодо діяльності ЄЕСУ, та й суд Російської Федерації зняв усі звинувачення з генерала Олійника по відповідній справі.
Тому Власенку незрозумілі посилання ГПУ на ці справи як мотивація поновлення справи проти Тимошенко та керівників ЄЕСУ.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура 20 жовтня скасувала постанову про закриття кримінальної справи відносно Тимошенко за фактами розкрадання понад 25 млн грн бюджетних коштів та ухилення від сплати понад 20 млн грн податків шляхом запровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією «Єдині Енергетичні системи України» та приховування доходів від діяльності її офшорної компанії.
13 жовтня СБУ порушила кримінальну справу проти Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.
11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.