Посилаючись на експертів, видання зазначає, що ситуація, за якої під тиском Києва Москва знизить ціни на газ, є дуже малоймовірною.
"Разом з тим, дозволяючи імпорт туркменського газу до України через свою територію Росія може просувати свої ширші зовнішньополітичні цілі. Серед яких – розвиток торгівлі в Євразії та отримання більшого впливу на потоки газу з Центральної Азії", – пише The Financial Times.
Видання відмічає, що останнім часом відносини між Росією та Туркменістаном в енергетичній сфері погіршились. Так, Росія будучи найбільшим клієнтом газу в Туркменістані, скоротила імпорт з країн Центральної Азії, зробивши наголос на виробництві більш дешевого газу у власних родовищах Сибіру. У відповідь на це, Туркменістан активізував зусилля з диверсифікації торгівлі газом, домовившись експортувати більші обсяги газу та веде переговори про приєднання до підтримуваного ЄС проекту Набукко для транспортування газу з Центральної Азії на захід по новому маршруту в обхід Росії.
Саме через це «угоди, за яких Україна імпортуватиме туркменський газ через трубопроводи Росії могли б задовольнити політиків у Москві та Києві, але Туркменістан все ще може від них відмовитись», – зазначає видання.
Так, минулого тижня міністр закордонних справ Туркменістану звинуватив Москву у спробах блокувати будівництво газопроводу через Каспійське море, котрий би поєднав Центральну Азію з Набукко та «порушив мертву хватку Росії в газових маршрутах експорту з регіону».
Разом з тим, Туркменістан також належить до трійки країн колишнього Радянського Союзу, включаючи багатих на газ Узбекистан та Азербайджан, які ще не вступила до зони вільної торгівлі СНД. Виступаючи в Санкт-Петербурзі минулого тижня, Путін сказав, що тріо підпише договір до кінця року. Як зазначає The Financial Times таке висловлювання «може бути лише видаванням бажаного за дійсне».