«Я можу сказати одне, що журналістські розслідування в Україні фактично будуть тільки стрясати повітря, і матеріали, зібрані особистістю, не уповноваженою державою, будуть тільки папером або відео, як інформація для суспільства», – сказав Ар'єв.
За його словами, фіксація громадянами Україна факту злочину не повинна бути перешкодою для того, щоб у суді встановити міру провини тієї людини, проти якого був зібраний цей фактаж.
Нагадаємо, Конституційний Суд розтлумачив, що звинувачення у скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів. Так, проведення оперативно-розшукової діяльності громадянами й приватними організаціями, а також іншими органами або їх підрозділами, не зазначеними у законіпро оперативно-розшукову діяльність, заборонено.
Читайте також: Запрограмована безкарність зла?
Як відомо, у ч.1 ст.5 закону вказані структури, що мають право на проведення слідчих заходів. Це – СБУ, МВС, Міноборони і Держприкордонслужба, у яких є розвідувальні підрозділи, податкова міліція та Управління держохорони (УДО).
Тепер відеозаписи з банків або магазинів, які пограбують, не зможуть стати доказами, відзначають у БЮТ.