Партія регіонів і її союзники контролюватимуть більшість виборчих дільниць

20 Жовтня 2011, 17:19

Автор відзначає, що на перший погляд, законопроект № 9265-1 більш демократичний,  ніж закон про місцеві вибори 2010 року. Оскільки, окружні виборчі комісії не формуються на п’ять  шостих за рахунок парламентських партій, підконтрольних регіоналам. Їх утворює Центрвиборчком за поданням політичних партій. Партіям, які мають фракції у ВР, гарантовано включення до ОВК по одному їхньому представникові. Решта вакансій в окружних виборчих комісіях заповнюються за поданням позапарламентських партій за жеребкуванням.

Та це лише на перший погляд. Згідно з Перехідними положеннями, модель формування виборчих комісій, апробована на місцевих виборах, застосовується і на парламентських виборах 2012 року. За схемою – по 3 представники від парламентських партій (блоків), три з 18 місць у комісіях зможуть зайняти представники непарламентських партій.  

Авторвідзначає, щозаконопроект створює всі умови для підконтрольності виборчкомів партії влади. Щоб мати кворум, необхідна присутність понад половини складу комісії. Рішення її – і окружної, і дільничної – приймають більшістю голосів членів, присутніх на засіданні (за винятком дня голосування, тоді ухвалу за присутності менш як двох третин членів комісії приймають не менш як дві третини присутніх із їхнього числа).

Тобто якщо склад окружної виборчої комісії не менш ніж 12 і не більш ніж 18 осіб, кворум за їхньої максимальної чисельності становить 10; своєю чергою, для прийняття рішення в ОВК достатньо від шістьох до 10 членів комісії (у день голосування – від вісьмох до 12).

«У поточному складі парламенту є фракції трьох партій – Народної партії, Партії регіонів, Комуністичної партії. Тобто з 6-10 (в день голосування – з 8-12) членів комісії, потрібних для прийняття рішень, троє гарантовано представлятимуть владну політсилу.  Ще по 3 члени комісії будуть від Народної партії Литвина та Компартії, які, як відомо, давно гп «підтанцьовці» у влади. Та йкандидатури від непарламентських партій також великою мірою будуть «регіональними», бо завдяки своєму фінансовому й адміністративному ресурсові лише ПР на сьогодні може забезпечити реєстрацію участі у виборах кількох партій та організацію від них подань до виборчих комісій», – пише автор.

Детальніше про  це читайте у матеріалі «Закон про відсутність вибору» у № 43 Тижня