"Дійсно, є постанови Піскуна, про них неодноразово йшлося, про його рішення в 2005 році. Я вважаю, що щодо них також потрібно давати більш ретельну правову оцінку, – вважає Пшонка.
Яка буде правова оцінка, генпрокурор спрогнозувати не зміг, однак, з його слів, перевірка покаже, законними чи ні були рішення екс-генпрокурора.
Нагадаємо, Генпрокуратура в 2001 році порушила кримінальну справу стосовно Тимошенко за обвинуваченнями у контрабанді газу і валюти на посаді президента промислово-фінансової корпорації "Єдині енергетичні системи України" (1995-1997, ЄЕСУ), крадіжці майна в особливо великих розмірах і дачі хабара Павлу Лазаренку, який перебував на посаді прем'єр-міністра.
Крім того, в 2002 році Генпрокуратура порушила стосовно Тимошенко також кримінальні справи за підозрою в зловживанні службовим становищем у період її перебування на посаді віце-прем'єр-міністра щодо паливно-енергетичного комплексу і у несплаті податків.
Пізніше через суди вказані справи було закрито.
Крім того, в 2004 році Генпрокуратура порушила справу проти Тимошенко за підозрою в спробі організації дачі хабара суддям Верховного Суду, яке було закрито в 2005 році.
Зазначимо, днями народний депутат Григорій Омельченко заявив, що після порушення кримінальної справи проти Юлії Тимошенко та Павла Лазаренко за замах на розтрату коштів з державного бюджету, постає питання про притягнення до відповідальності всіх генеральних прокурорів України, що починаючи з 1998 року мали матеріали у цій справі і не надали їм належної правової оцінки.
Як відомо, 13 жовтня СБУ порушила справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією. Справу порушено за ч 2 статті 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, що передбачає покарання до 12 років ув'язнення.