За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту №7132 проголосувало 276 депутатів при мінімально необхідних 226.
Зокрема, проект закону передбачає внесення низки змін до закону «Про захист суспільної моралі».
Він припускає також зобов'язання інтернет-провайдерів за рішенням суду протягом доби забезпечувати технічними засобами видалення з національного сегмента інтернету вмісту, що шкодить суспільної моралі.
У випадку розміщення подібного контенту за межами України пропонується зобов'язати провайдера надійно блокувати доступ до нього.
Крім того, Рада має намір заборонити в телевізійних і радіопрограмах (крім каналів з обмеженим доступом) з 6:00 до 23:00, а також в рекламі, мобільному контенті, комп'ютерних іграх, ЗМІ, орієнтованих на дітей, фільмах без обмеження глядацької аудиторії демонструвати померлих або важко поранених, актів вандалізму, а також позитивну оцінку насильства (порушення цієї норми може бути причиною для анулювання ліцензії телерадіокомпанії).
Законопроект також допускає введення профілактичних заходів для боротьби з негативним впливом на дітей продукції, що завдає шкоду суспільній моралі.
Зокрема, Рада має намір забезпечити держзамовлення на розробку і поширення спеціалізованого обладнання з функцією батьківського контролю за змістом телепрограм, а також обладнання з обмеження доступу дітей до еротичної інформації в телекомунікаційних мережах, впровадження критеріїв класифікації комп'ютерних ігор залежно від віку споживачів.
Крім цього, проект закону припускає зобов'язання інтернет-провайдерів, що надають доступ до мобільного контенту, забезпечувати споживача засобами обмеження дітей до еротичного мобільного контенту.
Депутати також пропонують створити Єдину спеціалізовану інформаційно-телекомунікаційну систему даних про стан суспільної моралі, фінансування якої повинне здійснюватися з державного бюджету.
Розпорядником цієї системи передбачається призначити Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, а доступ до неї безкоштовно повинен надаватися правоохоронним органам.
Як повідомлялось, інтернет-асоціація України вважає технічно неможливим обмеження інтернет-провайдерами вільного доступу до веб-сайтів або їх частин, визначених комісією зморалі як еротичні.
Нагадаємо, у червні учасники акції протесту проти закону «Про захист суспільної моралі» під Адміністрацією президента передали Віктору Януковичу лист з вимогою оскаржити конституційність норм закону в Конституційному Суді.
Учасники принесли під стіни Адміністрації репродукції картин відомих світових художників, книги, які згідно з цим законом можуть бути визнані «порнографією» або «пропагандою жорстокості і насильства». Також учасники акції хотіли передати Януковичу велику коробку сірників, для того, щоб він підпалив картини та книги, якщо відмовляється виконати вимоги протестувальників.