Соціологи розійшлися в думках щодо рівня бідності в Україні

17 Жовтня 2011, 15:58

За її словами, в 2010 році рівень відносної бідності уперше опустився нижче відмітки 25% і склав 24%. При цьому падіння рівня бідності уперше за останні 10 років сталося за рахунок того, що держава в роки кризи залишила усі державні гарантії на попередньому рівні.

У той же час, кількість людей з середнім доходом значно знизилася, і, таким чином, в нижній частині розшарування громадян за прибутками зменшилося.

«На жаль, не бідним стало жити краще, а знизилися середні громадські стандарти», – підкреслила Чернюк.

Кількість сімей, 60% прибутків у яких йде тільки на харчування, в 2010 році зменшилося з 49% до 41,2% в порівнянні з попередніми роками, відмітила вона.

В той же час, заступник директора соціальної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко відмітив, що згідно з соціологічними дослідженнями, рівень бідності, тобто людей, які ледве зводять кінці з кінцями і їх доходу не вистачає навіть на харчування, збільшився з 12,5% на початку 2008 року до 13,8% в жовтні 2011 року. Кількість бідних людей, тобто прибутків яких вистачає на  харчування і необхідні речі, відповідно також збільшилося з 34% до 41%.

За словами Міщенка, у бідності в Україні "жіноче обличчя", оскільки 62% людей, які "ледве зводять кінці з кінцями", є жінками. При цьому, серед жебраків 50% складають люди пенсійного віку (60 і більше років), серед бідних – 29% тієї ж вікової категорії.

За даними президента Віктора Януковича, які він навів у зверненні з нагоди Дня боротьби з бідністю, показник бідності за 2010 рік скоротився на 2,3%, досягши найнижчого рівня з 2001 року. На його думку, це стало наслідком підвищення майже на 25% прожиткового мінімуму, більш ніж на 12% середнього розміру пенсій, на 10% реальної заробітної плати.

Нагадаємо, у вересні директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто заявив, що незважаючи на падіння рівня життя останнім часом, число українців, яким не вистачає грошей навіть на їжу (17,5%), все ще в три рази менше, ніж наприкінці 1990-х (52%).

За даними Рахункової палати,оприлюдненими у березні, половина мешканців Сумської та Херсонської областей досі залишаються за межею бідності.