Як зазначає The Washington Post, Янукович поставив дві суперечливі одна одній цілі з того часу, як він отримав владу в 2010 році. Він, зокрема, визначив головною ціллю інтеграцію з ЄС та уклав з США угоду про ліквідацію запасів високозбагаченого урану. В той же час, йдучи на поступки Росії, він все ж утримався від входження у митний союз.
"Одночасно з цим Янукович намагався також консолідувати владу в путінському стилі – що абсолютно протирічить західній інтеграції", – йдеться у статті.
Видання відзначає, що незважаючи на неодноразові попередження про те, що ув’язнення Юлії Тимошенко поставить в небезпеку відносини між Україною та ЄС, суд продовжився. «Можливо, Янукович був переконаний, що як і Путіну, західні країни, які мають інтерес укладати з Україною угоди, дадуть йому втілювати в життя свої автократичні кроки», – йдеться у статті.
Декриміналізація статті Тимошенко та її звільнення було б для заходу прийнятним результатом, проте, ЄС «повинен встояти перед спокусою продовжити торгівельну угоду до тих пір, поки лідер опозиції перебуває у в’язниці». Той факт, що прокуратура висунула нові звинувачення проти Тимошенко лише посилює важливість утримання ЄС від укладення угоди, пише The Washington Post.