На думку політолога, ця ситуація відображає ставлення до Тимошенко багатьох представників влади та їхню політичну мотивацію.
«Від самого початку в оточенні президента були дві умовні групи. Перші – ті, хто розумів, що не варто саджати Тимошенко, а краще просто її дискредетувати, бо її ув’язнення погіршить відносини з Заходом. Але є багато людей, які хочуть засадити її всерйоз і надовго», – зазначив Фесенко.
«У справі ЄЕСУ багато незрозумілого, це головний скелет у справі Тимошенко. По інших справах, як було порушено проти неї, як от з Кіотським протоколом чи машинами швидкої, немає такого політичного матеріалу, щоб вплинути на громадську думку і знайти такі звинувачення Тимошенко, яким повірять і в Україні, і за кордоном», – вважає експерт.
Попри порушення чергової справи проти екс-прем’єра, Фесенко вважає, що Тимошенко вже за кілька місяців може вийти з в’язниці завдяки поправкам до Кримінально-процесуального кодексу.
«Шанси на декриміналізацію є. Якщо не буде реальних конкретних рухів, під питанням опиниться поїздка Януковича до Брюсселя. Якщо Тимошенко до кінця листопада залишиться у в’язниці, це призведе до зриву укладання угоди з Європейським Союзом», – прогнозує Фесенко.
Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про заміну тюремного ув’язнення на штрафи за деякі види економічних злочинів, внесений президентом України Віктором Януковичем.
Як відомо, СБУ порушила справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією. Справу порушено за ч. 2 ст. 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, що передбачає покарання до 12 років ув'язнення.
11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.
З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський Союз, США та інші країни, зокрема, й Росія.