Як заявив в коментарі Тижню директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, на виголошенні вироку у справі Тимошенко не варто ставити крапку.
«Ситуація ще не є до кінця вичерпана в цьому питанні , тому що залишаються можливості змінити цю ситуацію. Зокрема, є процедура апеляції, а також – ініціатива про можливість декриміналізації відповідної статті Кримінального кодексу. Зрозуміло, що і влада, і президент особисто, отримують достатньо сильні меседжі з приводу того, що така ситуація виглядає небажаною з точки зору європейської перспективи України. Тобто якась реакція влади на ці події має бути», – заявив Якименко.
«Звісно, більшою прерогативою влади наразі є зміна статті 365 Кримінального кодексу. Відповідно, якщо така реакція буде, то ця ситуація може вичерпатися і так би мовити наслідків не буде. Якщо рішення залишиться таким як воно є і не буде певного рішення, яке б змінило цей вирок, то матимемо негативні наслідки з точки зору наших європейських перспектив», – додав він.
Водночас, на думку експерта, масові протести в Україні, у зв’язку з вироком Тимошенко, можна очікувати, якщо політичні протести поєднаються з соціальними.
«Безперечно варто говорити про організацію партійних акцій не тільки представниками «Батьківщини», а й іншими опозиційними партіями. Втім, наскільки вони набудуть соціального характеру, а не тільки політичного, є певна невизначеність. Тому що є реальне невдоволення в суспільстві діями цієї влади, є окремі протестні рухи, однак, чи будуть вони достатньо організовані, щоб їх поєднати, і чи взагалі готові до цього представники тих невдоволених соціальних груп, щоб піти під приводом цих політичних акцій і чи зможуть поєднатися з соціальними настроями в суспільстві… », – зазначає Якименко.
На запитання, чи буде просити Тимошенко про помилування Януковича, політолог відповів: «На мій погляд, вся логіка поведінки Юлії Тимошенко під час судового процесу якраз вказує на те, що вона не хоче на це йти і очевидно вона на це не піде, тим більше, що поки не вичерпані всі можливості оскарження цього вироку».
Як відомо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того, суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.
Нагадаємо, член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Юлії Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.
Крім цього, у декларації Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, поширеній від імені Європейського Союзу щодо справи Юлії Тимошенко, Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду України щодо Тимошенко.