Зокрема, за його словами, політична еліта України консолідовано відстоює європейський вектор розвитку, в той час як дані статистики зовнішньої і внутрішньої торгівлі Росії і України підтверджують економічні переваги створення єдиної митної території.
За інформацією Глазьєва, загальний товарообіг Білорусі, Росії і Казахстану у першому півріччі 2011 року виріс на понад третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
При цьому згідно з розрахунками Інституту народногосподарського прогнозування російської Академії наук, у найближчі 10 років інтеграційний ефект для України в разі приєднання до Митного союзу і ЄЕП дозволить збільшити сукупний ВВП України на 773 млрд. дол., або 34% до сучасного рівня ВВП.
У випадку входження України в зону вільної торгівлі в Євросоюзом Глазьєв прогнозує прискорене згортання науково-технічної взаємодії між Росією і Україною у авіабудуванні, енергетиці, машинобудуванні, ракетно-космічної співпраці та суднобудуванні.
На його думку, такі дії призведуть до скорочення українського експорту на 2 млрд. дол. у рік. Вступ України в ЗВТ дає Євросоюзу за рахунок збільшення ринку приблизно 8 млрд. доларів в рік, що не несе великого економічного змісту, а має тільки великий політичний зміст для Євросоюзу, заявив Глазьєв.
Нагадаємо, 26 вересня Рада ЄС схвалила рішення про підтримку намірів Європейської комісії завершити переговори з Україною щодо зони вільної торгівлі «найпізніше – до саміту Україна-ЄС», який відбудеться у кінці цього року
Європейський парламент має намір розглянути рекомендації Європейській Раді, Європейській комісії, Європейській службі з іноземних справ щодо переговорів щодо угоди про асоціацію між Європейським Союзом й Україною у листопаді.