Зокрема, за її словами, багато нових членів ПАРЄ, у яких не було партій, що працювали на основі цінностей, сумнівалися, до якої групи вступати, а останні, своєю чергою, теж вагалися, кого приймати. Комуністи від України вступили до Об’єднаних лівих. Бютівці спочатку були і серед соціалістів, і серед лібералів, і в консервативно-християнській Європейській народній партії; нашоукраїнці входили до лібералів та ЄНП.
«Але 2007 року обидві політсили вирішили приєднатися до ЄНП одним блоком. Регіонали нині представлені серед соціалістів і європейських демократів (останні, до речі, сповідують консервативно-націоналістичні цінності) 50 на 50. Тільки Янукович-молодший поки що не входить до жодної з груп. Литвин приєднався до лібералів (разом з одним регіоналом і Сергієм Головатим)», – зазначає автор.
Як пише Северінсен, у 2007 році БЮТ першим у Європейському парламенті формалізував відносини з ЄНП. А торік у листопаді ПР підписала договір про співпрацю із соціалістами традиційними опонентами Європейської народної партії. Такий розподіл, помножений на активність БЮТ у ЄНП, сприяє жорсткості позиції європейських консерваторів щодо Януковича та їхній пильній увазі до інформації про те, що колишні міністри України є жертвами вибіркового правосуддя.
Детальніше читайте у матеріалі "Рада Європи – Росія, Україна: хто на кого впливає?" в №41 "Українського тижня".